Branża stolarska podczas pandemii

Wiele branż przeżywa wstrząs spowodowany przebiegiem pandemii. Liczne firmy zostały zmuszone, aby zmienić swoje nawyki pracy oraz stopniowo wdrażać nowe rozwiązania w pandemicznej rzeczywistości. Konieczność reorganizacji dotknęła również branżę stolarską, jednak ona, dzięki wprowadzanym zmianom, rozwija się w zawrotnym tempie. Mimo trudnych warunków prowadzenia działalności, część branży stolarskiej odnotowuje wysoki wzrost realizowanych projektów.

Są dwie przyczyny tego wzrostu: potencjalni klienci mają ograniczony (bezpieczny) dostęp do ofert dużych sieci, a poprzez pracę zdalną coraz wyraźniej czują potrzebę wprowadzenia udoskonaleń w swoich domach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że liczne formy wydawania pieniędzy np. szeroko pojęta rozrywka, zostały potencjalnym klientom uniemożliwione. Ci klienci dysponują więc większymi zasobami niż przed pandemią i szukają atrakcyjnych ofert stolarskich, które będą czymś więcej niż okresową „wymianą mebli”. Dotarcie do nowej grupy klientów wiąże się ze spełnieniem ich postulatów co do współpracy. Głównym oczekiwaniem  tej grupy klientów jest wysoki poziom zdalnej usługi.

 

Jak możesz usprawnić zdalną współpracę z klientem?

 

Przede wszystkim poprzez interaktywne prezentowanie materiałów

 Prezentacja oraz wybór materiałów to bardzo ważne elementy realizacji zlecenia zarówno dla stolarza, jak i klienta. Rzemieślnicy coraz częściej wykorzystują innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają szybką i wygodną prezentację materiałów z każdego miejsca. Wykorzystanie tych przydatnych narzędzi ułatwi współpracę fachowca z klientem nie tylko podczas pandemii.

Przydatne narzędzia dla stolarzy podejmujących zdalną współpracę z klientem

Jednym z zewnętrznych rozwiązań jest program Decofinder, który umożliwia poszukiwanie dekorów według gatunku drewna, koloru lub wyglądu. Dodatkowo pozwala wybrać różnorodne typy powierzchni oraz rodzaje produktu m.in. laminaty, blaty, płyty czy obrzeża. Dzięki temu klient posiada nieskończenie wiele wariantów do wyboru.

 

iScan jest system przeznaczony do prezentacji projektów. Za pomocą tego programu możemy zmieniać kolory oraz tekstury obiektów bazując na jednej wizualizacji. Po dokonaniu wyboru, iScan natychmiast tworzy wizualizację uwzględniającą wprowadzone zmiany. W ten sposób można nie tylko interaktywnie wybierać materiały, ale również od razu prezentować je w projektach.


Panorama 360
– rozszerzenie programu KD Max – pozwala wysłać gotowy projekt w formie panoramy, który klient będzie mógł otworzyć na dowolnym urządzeniu. Wykorzystując to rozwiązanie programu KD Max, inwestor może spacerować po wirtualnych pomieszczeniach, przybliżać i oddalać widok, a także obracać się w zaprojektowanym wnętrzu. Panorama 360 jest niezwykle ciekawą i efektywną formą prezentacji projektu, która wzbudza uznanie klientów, spełnia ich oczekiwania innowacyjności oraz bardzo pomaga w zdalnej realizacji projektu.

 

 

 

Wsparcie dla stolarzy

 

Stolarze coraz częściej decydują się na otwarcie swojej działalności, w szczególności teraz gdy branża prężniej się rozwija. Jednym z głównych czynników jest chęć stworzenia czegoś swojego, a atrakcyjne programy wsparcia na nowy biznes, które oferują łatwiejszy i przyjemniejszy start nowej firmy, jeszcze intensywniej zachęcają stolarzy do własnej działalności.  Ponadto Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane formy dofinansowania.

 

Bezzwrotne dotacje z urzędu pracy

Jest to jedna z najbardziej popularnych form dofinansowania założenia działalności gospodarczej. Zainteresowani mogą otrzymać ponad 31 tys. zł, jednak muszą spełniać konkretne warunki m.in.:

– posiadać status osoby bezrobotnej i zarejestrowanie w powiatowym urzędzie pracy,

– nieprowadzenie działalność gospodarczej przez co najmniej 12 miesięcy,

– konieczne jest złożenie wniosku z biznesplanem przedsięwzięcia.

 

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

 

Kolejną formą dofinansowania, która zbiera coraz to większe grono ulubieńców jest program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W tym przypadku o pożyczkę mogą ubiegać się osoby bezrobotne, które są zarejestrowane w urzędzie pracy, studenci i absolwenci ale również opiekunowie osób niepełnosprawnych.

 

Ile na start?

 

Wysokość oferowanej kwoty wsparcia to jest ponad 100 tys. zł, a oprocentowanie jej jest symboliczne – 0,01 proc. lub 0,03 proc. w skali roku w zależności od rodzaju podejmowanej działalności gospodarczej.

 

Lokalne Grupy Działania


O tą formę dofinansowania mogą się ubiegać osoby bezrobotne i pracujące, spełniające poniższe warunki:

– jesteś mieszkańcem gminy wchodzącej w obręb działania LGD, wsi i miast do 20 tys. mieszkańców,

– planowana inwestycja będzie miała miejsce na tym terenie,

– nie jesteś ubezpieczony w KRUS-ie.

 

Aby uzyskać dotację z LGD musisz załączyć dokumentację, która jest bardziej rozbudowana i skomplikowana niż przy poprzednich programach wsparcia.

 

Oferowana kwota w ramach dotacji z LGD  waha się od 50 do nawet 100 tys. zł.

 

 

Dotacje unijne

 

Z tej formy dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się osoby należące do jednej z kategorii:

– imigranci,

– bezrobotni,

– bierni zawodowo,

– osoby z niepełnosprawnościami,

– zatrudnieni na umowach krótkoterminowych,

– odchodzący z rolnictwa i ich rodziny,

– tzw. ubodzy pracujący – gdy zarobki danej osoby nie przekraczają płacy minimalnej,

– reemigranci, czyli Polacy, którzy przebywali za granicą przez co najmniej 6 miesięcy bez przerwy.

 

Dotacja unijna jest najbardziej rozbudowaną procedurą, która składa się z 3 etapów.

I etap – złożenie formularza rekrutacyjnego, który jest tak naprawdę skróconą wersją biznesplanu, w którym opisujesz swój pomysł.

II etap – Uczestnictwo w cyklu szkoleń (ok. 7 dni). W trakcie szkolenia uczysz się zakładania firmy, reklamy, księgowości, zagadnień prawnych związanych z prowadzeniem własnej firmy, a także przygotowaniem biznesplanu.

III etap – Napisanie i złożenie biznesplanu, który jest oceniany pod kątem formalnym i merytorycznym. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów otrzymujesz dofinansowanie.

 

Jaką kwotę otrzymasz?

Maksymalna kwota dofinansowania to  20-23 tys. Zdecydowanym plusem tej formy dofinansowania jest to, że poza samą kwotą dotacji możesz liczyć również na tak zwane wsparcie pomostowe, czyli dodatkowe pieniądze wypłacane przez 6 do 12 miesięcy. Wysokość wsparcia pomostowego waha się w granicach 1000-2000 zł.

Program dla stolarzy i projektantówProgram do projektowania mebli

Jeśli szukasz programu do projektowania mebli oraz kuchni to dobrze trafiłeś! 

Już teraz pobierz KD MAX i przyśpiesz swoją pracę.

Projekt wraz z wizualizacją w 15 minut!

Pobierz demo KD Max

Wypełnij poniższy formularz, a na podany adres email otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania wersji demonstracyjnej programu KD Max wraz z linkami do filmów instruktażowych. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu 5 minut, prosimy o sprawdzenie folderu “Spam”.


Do jakich celów poszukujesz oprogramowania?

Proszę czekać, trwa wysyłanie wersji demo

* Przekażemy Ci drogą mailową wstępne materiały szkoleniowe potrzebne do
rozpoczęczia profesjonalnej pracy

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

Zakup na raty i poprzez leasing

Czytaj więcej