Najnowsze trendy wnętrzarskie prosto z Mediolanu – Relacja z Salone del Mobile 2018

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tegorocznej  edycji targów  Salone del Mobile 2018 w Mediolanie, uznawanych za jedno z najważniejszych wydarzeń w branży wnętrzarskiej. 

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i teraz organizatorzy, jak i wystawcy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji. Z pewnością każdy projektant, dekorator, architekt czy pasjonat pięknych wnętrz mógł znaleźć coś dla siebie, przede wszystkim najnowsze trendy i nowinki technologiczne.

Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o  2 wyjątkowe wydarzenia:  EuroCucina oraz FTK – Technology For the Kitchen. Na miejscu zobaczyć można było wyjątkowy przegląd rozwiązań kuchennych, w tym wbudowanych urządzeń domowych wraz z charakterystyką ich ewolucji.

Powierzchnia wystawiennicza EuroCucina wyniosła ponad 22 000 m2. Pomieściło się na niej 117 firm, które przyjechały po to, aby dzielić się  doświadczeniem, a także kreować najnowsze  trendy. Wyodrębniliśmy i pokrótce scharakteryzowaliśmy kilka z nich:

 

  1. Wyraźną nowością było wzbogacenie praktycznego charakteru kuchni w funkcje towarzyskie i rozrywkowe. Pomieszczenie to stało się swoistego rodzaju symbolem ogniska domowego. Jest to miejsce spotkań domowników oraz osób im bliskich. Trend ten widoczny jest wśród topowych, światowych projektantów i przekłada się bezpośrednio na urządzanie naszych domów i mieszkań.
Źródło: https://www.boffi.com/en-ww/

 

  1. Na targach EuroCucina 2018 pojawiła się również tendencja do tworzenia zamkniętych powierzchni, które zakrywają urządzenia codziennego użytku. Przykładem są Inside System firmy Ernestomeda oraz Logica Celata firmy Valcucine z przesuwanymi drzwiami, które zamykają i chowają całą strukturę kuchni. Jest to dobre rozwiązanie dla niewielkich powierzchni, w których ważne jest zoptymalizowanie całej przestrzeni. Chowane kuchnie charakteryzują się specjalnymi drzwiami, które pozwalają ukryć pewne elementy, nie zatracając przy tym walorów estetycznych kuchni. Zamykane powierzchnie sprawdzają się także w większych przestrzeniach, a meble o liniowych kształtach harmonizują się z częścią dzienną.
Źródło: https://ifdm.design/2018/04/19/ernestomeda-interview-with-alberto-scavolini

 

 

Źródło: http://renovationangel.org/kitchen-trends-salone-del-mobile-2018/

 

 

  1. Coraz większe znaczenie zaczynają mieć urządzenia zdalne, wprowadzające możliwość połączenia ludzi i maszyn. Podczas EuroCucina i FTK – Technology For the Kitchen zaprezentowano technologie, a także innowacyjne rozwiązania takich produktów oraz koncepcji kuchennych. Zaletą inteligentnych urządzeń elektrycznych z technologią Wi-Fi jest oszczędność czasu i energii. Candy i Samsung dążą do 360-stopniowej łączności inteligentnej technologii w kuchni, czego przykładem jest piec Candy & Watch z dotykowym wyświetlaczem, w pełni połączony z technologią Wi-Fi i aplikacją SmartThings, która pozwala kontrolować i aktywować urządzenia kuchenne z dowolnego miejsca.

 

 

Źródło: https://i.pinimg.com/originals/8b/e9/6c/8be96c83b6e44082efe2f78528c84952.jpg

 

  1. Również w palecie barw pojawiły się nowe trendy. Dominujące stały się ciemne kolory, takie jak: antracytowa szarość, matowa czerń, odcienie mokrego betonu, granat oraz kolor szaro-brunatny. Ciemne meble kuchenne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych  aranżacjach. Dodatki powinny komponować się z gładkimi, często pozbawionymi uchwytów frontami, jedynie podkreślając ogólną, minimalistyczną formę stylizacji. Modnym elementem wykończenia wnętrz jest marmur. Nie jest to nowa tendencja, jednak targi EuroCucina 2018 umocniły jej pozycję. W wielu wnętrzach marmur staje się nie tylko dodatkiem, ale dominującym materiałem, nadając kuchni specjalny charakter.
Źródło: https://stylebyemilyhenderson.com/blog/2018-design-trends-kitchen

 

 

Pobierz demo KD Max

Wypełnij poniższy formularz, a na podany adres email otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania wersji demonstracyjnej programu KD Max wraz z linkami do filmów instruktażowych. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu 5 minut, prosimy o sprawdzenie folderu “Spam”.


Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę̨ TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-589, ul. Sołtysowska 12A/4.

Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Na podany adres email, wysłaliśmy wiadomość z linkami do materiałów. W przypadku jeżeli nie otrzymają Państwo maila, prosimy o sprawdzenie folderu “Spam” w Państwa skrzynce

Uzyskaj do 100% dofinansowania na szkolenia z obsługi programu!

Czytaj więcej