Poznaj dwie rzeczy, które ulepszą Twoją umowę z inwestorem!

Każda współpraca z inwestorami wiąże się z pewnym ryzykiem, które może objawiać się na wielu płaszczyznach zawodowych. Jedną z najczęściej występujących niejasności jest zawarcie niekompletnej umowy, która w późniejszym czasie może przynieść niepokojące skutki oraz doprowadzić do sytuacji spornej między Tobą, a inwestorem. Jak powinieneś postąpić oraz jakie materiały dołączyć do umowy, aby się przed tym uchronić?

 

Rysunek techniczny

W trakcie realizacji projektu, pospolitym działaniem wielu projektantów jest skupianie się tylko i wyłącznie na podpisywanej umowie, pomijając inne, równie istotne dokumenty, które w późniejszym czasie mogą okazać się prawdziwym ratunkiem dla projektantów. W jaki sposób użytkownicy programu KD Max mogą ulepszyć swoje umowy z inwestorami, a tym samym zminimalizować ryzyko wystąpienia niejasności w projekcie? Jednym z przydatnych dokumentów, który warto załączyć do sporządzonej umowy jest rysunek techniczny z programu BTOCAD. Każdy projektant korzystający z programu KD Max może w prosty i szybki sposób wygenerować ten rysunek – wystarczy w pierwszym pasku narzędzi wybrać opcję „Rysunki”, a następnie z rozwinięcia kliknąć w opcję „Rysunki wykonawcze”. Później dwukrotnie potwierdzić pojawiające się komunikaty klikając przycisk „OK”. Po tych czynnościach program BTOCAD zostanie uruchomiony, gdzie automatycznie wyświetlą się widoki zabudowy w rzucie frontalnym oraz widoki z góry.

 

Wizualizacja

Drugi załącznik, który warto dołączyć do świeżo zawartej umowy to wizualizacja projektu z uwzględnieniem otwartych frontów. Dlaczego? Z prostej przyczyny – inwestorzy bardzo często nie zwracają uwagi na detale, które w późniejszym czasie mogą znacząco wpłynąć na użytkowanie konkretnej przestrzeni. Ta kwestia jest szczególnie ważna w projekcie kuchni, a konkretniej w sposobie otwierania szafek narożnych lub wiszących. Zazwyczaj w standardowej wizualizacji widzimy tylko 2 fronty, tym samym nie znając sposobu ich otwierania – czy jest to podział na 2 fronty z osobnymi zestawami akcesoriów, czy front łamany w postaci klapy uchylno-składanej. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie wizualizacji z uwzględnieniem otwartych frontów i zaprezentowanie jej swoim inwestorom. Z pewnością docenią Twoje zaangażowanie!

 

Automatyczna wycena i spis materiałowy

Ostatnią, jednak nie mniej ważną, kwestią jest odpowiednie zadbanie o dostarczenie inwestorom wyceny projektu wraz ze spisem wykorzystanych materiałów. Z programem KD Max wygenerujesz automatyczną wycenę projektu w niecałą minutę! Wymaga to od Ciebie jedynie 4 kliknięć, a automatyczna wycena stanie się jednym z ważniejszych dokumentów dla inwestora, który zostanie dołączony do sporządzanej umowy. Podobnie wygląda to pod względem rozpiski wykorzystanych materiałów w konkretnym projekcie. Proces przebiega równie szybko, a stworzoną rozpiskę projektant może wyeksportować prosto do pliku .pdf lub Excela – w przypadku, kiedy chciałby dodać jakąś pozycję lub edytować go. Oferuje to projektantowi naprawdę wiele możliwości, które dzięki odpowiedniemu wdrożeniu usprawnią proces projektowy, a także zminimalizują ryzyko możliwych reklamacji ze strony inwestorów.

 

Dlaczego warto?

Biorąc pod uwagę specyfikę pracy projektanta, która już i tak wymaga od niego dostosowania swoich godzin pracy pod inne osoby, zarówno stworzenie rysunku technicznego, jak i wizualizacji na dłuższą metę pozwoli zaoszczędzić cenny czas. Rysunek techniczny z programu BTOCAD wygenerujesz w kilka sekund, a dzięki niemu Twój projekt stanie się jasny i zrozumiały dla każdego, nawet osób spoza branży. Nie dość, że inwestorzy wraz z rysunkiem zyskają wgląd do detalicznych aspektów projektu, to w przypadku niejasności możliwa będzie natychmiastowa korekta. Co więcej, korzystając z tego rozwiązania unikniesz jakichkolwiek sytuacji spornych z inwestorami – wszystkie działania będą przejrzyste dla każdej ze stron.

 

Nie wiesz jak wykorzystać opisane funkcje? Napisz do nas już dziś!

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

Program dla stolarzy i projektantówProgram do projektowania mebli

Jeśli szukasz programu do projektowania mebli oraz kuchni to dobrze trafiłeś! 

Już teraz pobierz KD MAX i przyśpiesz swoją pracę.

Projekt wraz z wizualizacją w 15 minut!

Pobierz demo KD Max

Wypełnij poniższy formularz, a na podany adres email otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania wersji demonstracyjnej programu KD Max wraz z linkami do filmów instruktażowych. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu 5 minut, prosimy o sprawdzenie folderu “Spam”.


Do jakich celów poszukujesz oprogramowania?

Proszę czekać, trwa wysyłanie wersji demo

* Przekażemy Ci drogą mailową wstępne materiały szkoleniowe potrzebne do
rozpoczęczia profesjonalnej pracy

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

Zakup na raty i poprzez leasing

Czytaj więcej