Trendy meblowe, czyli podsumowanie Targów Meble Polska 2020

Targi Meble Polska 2020, czyli największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowej i Wschodniej to nie tylko doskonała okazja do spotkań strategicznych przedstawicieli branży, ale także miejsce, w którym tworzą się trendy. Nowe technologie, nadzwyczajne rozwiązania, łączenie stylów i design na światowym poziomie to coś, co każdego roku dominuje podczas czterodniowego święta sektora meblowego, odbywającego się w Poznaniu.

W tegorocznej edycji wydarzenia, podobnie jak w latach ubiegłych, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w targach w roli wystawców. Prezentowaliśmy możliwości oprogramowania KD MAX V6, promowaliśmy nowe rozwiązania projektowe, ale także podglądaliśmy bieżące trendy i nowości.

 

Klasyka i nowoczesność

Połączenie dębu i bieli od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Producenci mebli starają się jednak zaprezentować nową odsłonę klasycznego duetu. Czarne dodatki oraz coraz więcej elementów szklanych to wyraźny trend, który można było zaobserwować, przechadzając się po kolejnych stoiskach. Większego znaczenie nabrało także odpowiednie oświetlenie elementów wyposażenia.

Na nieco więcej ekstrawagancji pozwalają sobie producenci mebli tapicerowanych. Żółte, pomarańczowe i różowe wypoczynki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Odważne kolory nie stanowią już tylko ciekawostki, są modnym rozwiązaniem pozwalającym na aranżację oryginalnego wnętrza.

 

Kreatywne rozwiązania

Na Targach Meble Polska 2020 nie mogło zabraknąć kreatywnych propozycji. Lite drewno wypełnione żywicą nie tylko w formie blatu, ale także jako pełna zabudowa kuchenna stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych rozwiązań. Wśród uczestników wydarzenia rysowało się także wyraźne zainteresowanie ciekawymi połączeniami jak np. stolik z gitarą stanowiącą ozdobny element, czy łóżko z kominkiem. Kreatywność i nieszablonowe podejście niezmiennie od lat znajdują swoich zwolenników.

Wyraźnie zaznacza się także tendencja do projektowania mebli mobilnych. Siedziska umożliwiające swobodny ruch, czy elementy na kółkach o elastycznej funkcji to nieszablonowe rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i w domach. Mobilne meble to ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację niewielkich pomieszczeń.

 

Wpływ e-comerce i potrzeba wizualizacji

Świadomi klienci znają obowiązujące trendy designu, jednocześnie stają się coraz bardziej wymagający. Producenci mebli starając się sprostać ich oczekiwaniom, stawiają na e-comerce, dzięki czemu mogą dotrzeć do konkretnych nabywców. Indywidualnie dopasowana oferta wymaga odpowiedniego przedstawienia projektu, dlatego wizualizacje stają się nie tylko trendem, ale niemal koniecznością.

Dzięki zaawansowanej technologii projekty mogą być coraz bardziej odważne. Falista fasada mebli, czy połączenie różnych materiałów nie stanowi już problemu. Żeby jednak wykorzystać pełen wachlarz możliwości, konieczne jest ich efektowne zaprezentowanie potencjalnym klientom. Można zauważyć, że branża meblarska coraz mocniej stawia na marketing internetowy i wirtualną prezentację oraz popularyzacje swoich rozwiązań.

 

Wydarzenia branżowe zawsze są dobrą okazją do poznania niecodziennych rozwiązań, nowinek technologicznych, a także do zaprezentowania własnych produktów. Rozmowy z przedstawicielami kluczowych firm, projektantami, a także pasjonatami meblarstwa to ciekawe i inspirujące doświadczenia. Zachęcamy do udziału w takich eventach i już dzisiaj zapraszamy do spotkania podczas Targów Meble Polska 2021!

Pobierz demo KD Max

Wypełnij poniższy formularz, a na podany adres email otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania wersji demonstracyjnej programu KD Max wraz z linkami do filmów instruktażowych. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu 5 minut, prosimy o sprawdzenie folderu “Spam”.

Do jakich celów poszukujesz oprogramowania?

Proszę czekać, trwa wysyłanie wersji demo

* Przekażemy Ci drogą mailową wstępne materiały szkoleniowe potrzebne do
rozpoczęczia profesjonalnej pracy

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

Zakup na raty i poprzez leasing

Czytaj więcej