Współczesne meble drewniane

Drewno jest jednym z najbardziej ponadczasowych i tradycyjnych materiałów wyposażenia wnętrz. Dom, w którym meble wykonane są z naturalnego drewna, zawsze wydaje się cieplejszy i przytulniejszy. Jednak dominujące we współczesnym wnętrzarstwie minimalizm i industrializm skłaniają projektantów i producentów do oferowania nowych, oryginalnych rozwiązań.

Połączenie drewna z elementami, które pozornie do niego nie pasują, jak: kamień, szkło czy metal, stało się bardzo modne. Metalowe części, stosowane zazwyczaj we wnętrzach w postaci ramy łóżka lub balustrady, wkraczają powoli do kuchni, jadalni oraz salonu.

Naturalne, lite drewno od zawsze jest w cenie, z jednej strony jako element wykończeniowy(podłogi, belki, stropy), a z drugiej jako materiał do wyrobu mebli. Drewniane elementy wykończenia obecnie wracają do łask, chociażby z powodu rosnącej popularności stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się dużą ilością tego surowca.

Stosunkowo najtańszym rodzajem jest sosna, jednak ze względu na łatwą dostępność i cenę,  zyskała u osób bardziej wybrednych miano pospolitej i banalnej. Proste, sosnowe meble sprawdzą się doskonale w pokojach dziecięcych, przykładowo dlatego, że nie muszą być one wieczne, a sosna akurat jest dość nietrwała.

Klasyczne rozwiązania

Dla osób, które nie zbyt  interesują się modą, ale cenią sobie tradycyjne rozwiązania, producenci posiadają szeroką ofertę różnorodnych drewnianych mebli w rozmaitych wariantach, tych bardziej wyszukanych oraz całkiem prostych. W ostatnich latach  większą popularnością cieszą się zdecydowanie meble z drewna, pomalowane na biało. 

Tak zwany styl prowansalski, łączy cechy wiejskiej prostoty z mieszczańskim romantyzmem. Jest obecnie jednym z bardziej utrzymujących się trendów we wnętrzarstwie. Szlachetna faktura tych droższych gatunków drewna jest ceniona przede wszystkim przez projektantów nowoczesnych mebli. Na prostych, gładkich powierzchniach, świetnie widać strukturę słojów oraz niepowtarzalną barwę drewna. Wszelkiego rodzaju meble z takich surowców są wyjątkowo trwałe, co oznacza, że można ich używać latami.

Meble z dodatkiem metalu

Metal zazwyczaj używany jest tylko jako balustrada schodów lub balkonu. Tak było przynajmniej było do tej pory. Obecnie jednak, w związku z wzrastającą modą na minimalizm i industrializm, a także coraz większą popularnością loftów, projektanci dużo częściej decydują się na zastosowanie elementów metalowych w wyposażeniu mieszkań i domów.

Miedziane kuchenne blaty, metalowe schody, lampy, ramy luster i obudowy to tylko niektóre z przykładów, w których wykorzystują ten surowiec. Wbrew pozorom, metal nie zawsze jest elementem ciężkim. Ponieważ odbija światło, często rozjaśnia pomieszczenia oraz dodaje im trochę lekkości. Ocieplony tapetą, tkaniną czy drewnem, zaczyna być przytulny. Czerpiąc inspiracje z nowoczesności i tradycji, projektanci łączą części drewniane z metalowymi, co z kolei nadaje meblom całkiem nowy, interesujący wymiar.

Podsumowanie

Eklektyzm staje się cechą charakterystyczną naszych czasów. Właściwie można połączyć wszystko ze wszystkim, byle by osiągnąć wyczekiwany efekt. Stary fotel po babci też może wyglądać dobrze w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu. To wszystko zależy od umiejętności skomponowania razem każdego elementu. Rynek meblowy jest na tyle bogaty, że każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Program dla stolarzy i projektantówProgram do projektowania mebli

Jeśli szukasz programu do projektowania mebli oraz kuchni to dobrze trafiłeś! 

Już teraz pobierz KD MAX i przyśpiesz swoją pracę.

Projekt wraz z wizualizacją w 15 minut!

Pobierz demo KD Max

Wypełnij poniższy formularz, a na podany adres email otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania wersji demonstracyjnej programu KD Max wraz z linkami do filmów instruktażowych. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu 5 minut, prosimy o sprawdzenie folderu “Spam”.


Do jakich celów poszukujesz oprogramowania?

Proszę czekać, trwa wysyłanie wersji demo

* Przekażemy Ci drogą mailową wstępne materiały szkoleniowe potrzebne do
rozpoczęczia profesjonalnej pracy

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

Zakup na raty i poprzez leasing

Czytaj więcej